Odtwórz wideo

Wywiad z Krzysztofem Janem Kubiakiem – etnografem, filmowcem, kierownikiem ekspedycji antropologów którzy w ramach Programu Wisła II, latach 1980-1990 prowadzili badania Powiśla radomsko-kieleckiego.

Materiały fotograficzne oraz VHS użyte w filmie pochodzą z archiwum prywatnego K. Kubiaka.

W filmie wykorzystano utwory:
„Powiślok” – trad., wyk. kapela Maksymiliana Gałki z Sulejowa
„Powiślok” – trad., wyk. kapela Maksymiliana Gałki z Sulejowa, śpiewał Stanisław Grenibski
„Oj po Wiśle pływa” – trad., wyk. Kapela Stanisława Barszcza z Jawora Soleckiego, śpiewał Stanisław Penksyk
Nagrania pochodzą z Archiwum Polskiego Radia

Reżyseria, montaż, udźwiękowienie: Karol Czajkowski
Kamera, produkcja: Radosław Trochimiak

W ambientach zaśpiewała Asja Czajkowska

***
Film jest elementem realizacji projektu p.t. Badania terenowe prowadzone w ramach „Projektu Wisła”. Wirtualne muzeum etnografii mikroregionu Powiśla radosko-kieleckiego. Projekt finansowany w ramach Programu EtnoPolska. Edycja 2022 ze środków Narodowego Centrum Kultury.